25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Správný životopis – cesta za úspěchem

Mohlo by Vás zajímat

Přišly jste o práci a nevíte co dál? Pravděpodobně jste zjistili, že se neobejdete bez životopisu. Životopis, obsahuje přehled vašich pracovních zkušeností, dovedností a schopností, je dokument, který je v dnešní době nutností. Jak ale docílit toho, aby váš životopis byl napsaný a vytvořený správně? Existuje mnoho příruček, návodů pro inspiraci, jak vytvořit správný životopis, přičemž většinu z nich naleznete na internetu. Je skutečně žádoucí jeho tvorbě a přípravě věnovat co nejvíce pozornosti a zároveň ho průběžně aktualizovat.

blog

více v článku...

Originalita je důležitá

Nelze jednoznačně říci, který vzor je ten správný, každý z vás si musí najít ten svůj. Ale je potřeba si uvědomit, že životopis vám pomůže prodat vaše schopnosti, kvalifikaci, pracovní zkušenosti, proto si na něm dejte záležet. Mnoho zaměstnavatelů a personalistů také ocení originalitu a kreativitu při tvorbě vašeho životopisu. Pro některé pracovní pozice je potřeba mít v záloze i vaši fotografii, případně natočit video, životopis v cizím jazyce. Můžete si vytvořit tedy i více variant vašeho životopisu a ten zasílat vždy mírně upravený na konkrétní pracovní nabídky.

Prodejte své zkušenosti a dovednosti

Při tvorbě životopisu myslete především na to, že vám může otevřít pomyslné dveře k potencionálním zaměstnavatelům, proto dbejte na celkovou úpravu a první dojem. Mnoho zaměstnavatelů či personalistů všechny životopisy skutečně nečte, spíše je prolistují, prohlédnou si je a na základě prvního dojmu vyřadí ty, které mají nějaké nedostatky. Pokud máte možnost, obraťte se na někoho zkušeného, případně personalistu v agentuře práce nebo oddělení poradenství na úřadu práce, pokud jste již uchazečem o zaměstnání. Takže do toho a vytvořte si ten váš životopis, který vás bude na vaší cestě k lepšímu zaměstnání reprezentovat.

Předchozí článekPR článek
Další článekNárodní obrození
- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

3 KOMENTÁŘE

  1. Napsat skutečně dobrý životopis je fakt věda. Už jsem si to několikrát ověřila. Každou firmu zajímalo něco jiného a jiné věci byly pro ně podstatné. Určitě je dobré něčím zaujmout, napsat veškeré svoje dovednosti i praxi v oboru. Jo a snaha si něco přikrášlit stejně nemá smysl, protože pokud něco neumíte a nezvládáte tak se na to stejně přijde a prostě takovou práci dělat nemůžete. Přeji všem hodně štěstí při pracovních pohovorech a nezapomeňte, že životopis je jen zlomek vašeho celkového dojmu jak zapůsobíte na ostatní.

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.