0.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023

Home staging při prodeji nemovitosti

Mohlo by Vás zajímat

Správně nastavená cena, ale také dokonalé fotografie – to je zaručený recept na rychlý prodej nemovitosti. My jsme se zaměřili na to druhé, protože právě tento aspekt spousta prodejců podceňuje. Obecně však zájem o tzv. home staging (příprava nemovitosti na prodej) stoupá. Pod taktovkou zkušeného bytového designéra může interiér průměrné bytové jednotky vykvést jako nejkrásnější růže.

více v článku...

Pozornost zájemců přiláká stylový snímek

Opravdu může několik povedených fotografií výrazně urychlit prodej bytu? Světe div se, skutečně je to tak. Žijeme v uspěchané době a naprostá většina zájemců o koupi filtruje inzeráty na základě dvou hlavních kritérií: ceny a přiložených snímků interiéru. Když přípravu nemovitosti nepodceníte, nebudete litovat. V západoevropských zemích je home staging standardem již dávno, u nás je zatím považován za něco „navíc“. Neznamená to však, že by služba zásadně navýšila prodejní náklady – mnohé realitní kanceláře ji nabízejí zdarma.

Na home stagingem nemá smysl váhat. Na realitním trhu platí jednoduché pravidlo: více zájemců znamená větší šanci rychleji (a výhodněji) prodat. Fotografie, které přitáhnou pozornost potenciálních zájemců jako magnet, navíc fungují jako prevence nuceně zlevnit. Nedostatek zájemců by vás mohl naopak dostat do situace, kdy budete muset původní cenu snížit až o statisíce korun.

Výhody home stagingu v kostce

Pojďme si to shrnout. Jaké výhody získáte, když dáte zelenou home stagingu?

V prvé řadě je to reálná šance, že nemovitost prodáte za vyšší částku. Podle odborníků je příprava nemovitosti před prodejem jednou z mála možností, jak za ni získat o desítky až stovky tisíc korun více. V průměru se upravené byty a domy prodávají až o 10 % dráž.

Pokud je pro vás prioritou rychlost, spolehněte se, že díky home stagingu nebudete muset čekat ani zdaleka tak dlouho. Analýzy potvrdily, že se upravené byty prodávají o mnohem rychleji (údajně o 70-80 %). Výjimkou nejsou ani extrémně rychlé prodeje do 24 hodin.

Odborníci tvrdí, že si potenciální zájemce vytváří názor na nemovitost během prvních 90 sekund. Pomocí home stagingu dostanete z vašeho bytu či domu to nejlepší, a uděláte mnohem lepší dojem. Podstatou je zakrytí osobitých rysů a přizpůsobení interiéru pro co největší okruh zájemců.

Další užitečné informace o tom, jak zvýšit cenu nemovitosti nejen pomocí home stagingu, najdete na blogu realitky MAXIMA REALITY.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.