5.9 C
Prague
Pátek, 3 února, 2023

Nečekejte, až způsobíte škodu. Pojistěte se proti škodám v zaměstnání i „proti blbosti“

Mohlo by Vás zajímat

Škodu může v životě způsobit naprosto kdokoliv, bez ohledu na to, jakou právě provádí činnost. Může to být činnost v rámci zaměstnání, ale také běžné činnosti v občanském životě ve volném čase. Škoda může vzniknout náhle a bez varování, zkrátka se to stane.

Takovou škodní událost je potom samozřejmě potřeba řešit. Škody ale někdy mohou být opravdu vysoké, a tak pro tyto účely existují různé druhy pojištění. Můžete se nechat pojistit jak proti škodám v zaměstnání, tak proti škodám způsobeným „vlastní blbostí“ v občanském životě.

Škoda vzniklá v zaměstnání

Zejména v pracovněprávním vztahu už dnes málokdo podceňuje vznik možné škody. Existuje řada zaměstnanců, kteří mají poměrně velkou zodpovědnost. Pokud takový zaměstnanec udělá chybu, velice snadno vzniká škoda. Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu bývá sjednáváno ve více úrovních. Záleží na tom, jaká odpovědnost na konkrétním zaměstnanci leží.

Zejména se rozlišuje běžný výkon povolání na pracovišti a škoda způsobená při řízení motorového vozidla nebo obsluze stroje. Proto jsou zde varianty se:

  • Standardním krytím
  • Rozšířeným krytím

Vždy se důsledně zajímejte o to, co všechno konkrétní pojištění kryje. Jedině tak si budete schopni sjednat pojistku, která bude odpovídat vašim představám. Je zbytečné pojistit se a ve výsledku nemít pokryto riziko, které může vyústit v pojistnou událost.


Sjednejte si také pojištění odpovědnosti.


Občanská odpovědnost

V případě pojištění proti škodám, které můžete způsobit zaměstnavateli, je naprosto jednoznačný jeho význam. Nejinak je to ale také v občanském životě, kdy se vám také velmi snadno může stát, že dojde ke škodné události. Pojištění občanské odpovědnosti vám pomůže proti škodám, které mohou vzniknout i na dovolené v zahraničí. Právě to jsou situace, kdy může částka způsobené škody naskočit opravdu vysoko a vyplatí se tak investovat do vhodného pojištění. Někdy lze tento druh pojištění navíc získat jako bonus k jiné pojistce.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.