11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Opět po roce Praha přivítá nový rok ohňostrojem na Letné

Mohlo by Vás zajímat

Ideální příležitost pozorovat letošní novoroční ohňostroj budou mít lidé v Praze letos z Dvořákova nábřeží. Po loňské přestávce, kdy světlice ozařovali noční Prahu od sochy Jana Žižky z Vítkova, se velkolepé otevření roku vrací k metronomu v Letenských sadech. Ohňostroj začne v neděli 1. ledna úderem 18. hodiny.

praha

Loňský ohňostroj s názvem Praha Múzami políbená během několikaminutové podívané představil české osobnosti, které v roce 2016 oslavili významná výročí. Letošním tématem pak bude Praha – dynamická. „Lidé během něj prožijí jeden dynamický den v Praze. Každá část ohňostroje bude vztažena k nějakému ikonickému místu, které bude interpretováno laserovou projekcí,“ předestírá program ohňostroje jeho choreograf Martin Peter ze společnosti Makalu Fireworks, která stejně jako v loňském roce vyhrála veřejnou zakázku.

více v článku...

Na snídani do Fantovy kavárny

První zastávkou pomyslného celodenního putování po Praze bude hlavní nádraží. Jeho obrysy vykreslí na letenský kopec speciální laser a úvodní část ohňostroje tak pozve diváky na snídani do Fantovy kavárny. Další část provede přihlížející procházkou po Karlově mostě směrem na pražský hrad, kde přijde na řadu střídání hradní stráže. Čilý ruch odpoledního Václavského náměstí, romantický západ slunce nad Petřínem, Lucerna plná tanečních rytmů nebo půlnoc u orloje, to všechno vytvoří dojem ideálně stráveného dne v Praze. Závěr obstará symbolická číslice 17.

Impozantní ohňová show, která Prahu bude stát bez jedné koruny rovný jeden milion korun, potrvá téměř jedenáct minut. Během nich nebe nad letenskou plání ozáří 4 795 raket a pum. Novinkou v ohňové choreografii budou bengálské ohně ve výšce 18 metrů, unikátní obří 300 milimetrové pumy nebo třeba závěsné padající světlice. Ohňostroj nebudou tvořit ale jen světelné efekty. Stejně jako vloni bude pyrotechnická část přesně zapadat do hudebního doprovodu.

Dokonalý výhled od Nemocnice na Františku

Podle slov pořadatelů bude ohňostroj velmi dobře vidět téměř z celého Starého Města. Nejvíc si diváci přijdou na své ale přímo břehu Vltavy. „Show si skutečně naplno vychutnají ti, kdo přijdou na Dvořákovo nábřeží, konkrétně do prostoru před Nemocnicí Na Františku, případně vyústění Pařížské ulice, nebo do první poloviny Čechova mostu,“ upozorňuje Peter.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.