11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Plazmová svářečka: Přesný a tenký řez díky plazmovému paprsku

Mohlo by Vás zajímat

Plazmová svářečka je zařízením, se kterým lze dělit různé materiály. Využívána je zejména pro řezání oceli, nerezové oceli a neželezných kovů, a to i s lakovaným povrchem. Proto se můžete setkat také s označením plazmová řezačka.

více v článku...

Plazmová svářečka

Díky tomu, že je plazmová svářečka vhodná pro řezání různých materiálů, najde uplatnění v řemeslné dílně, ovšem třeba i v autodílně. K řezání je využíván tenký plazmový řez, který zaručuje přesnost. Bez problému tak zvládnete i vyřezávání složitějších tvarů, přičemž používání je relativně snadné a bezpečné. Další výhodou je, že tato metoda nevyžaduje speciální plyny, stačí zdroj stlačeného vzduchu. Případně však můžete pro některé materiály využít i jiné plyny, v základu však postačí obyčejný vzduch.

Důležité parametry

Pokud hledáte tu nejlepší plazmovou svářečku, je důležité zaměřit se na několik klíčových parametrů. Jedním z nich je maximální tloušťka řezu. Tento parametr udává, jaký nejtlustší materiál zvládne řezačka rozdělit. Maximální vhodná tloušťka se může také lišit dle vybraného materiálu. Dále je důležitý řezací proud. Ten lze většinou snadno nastavit v určitém rozmezí, získáte tak potřebný výkon. V neposlední řadě sledujte také tlak řezu – čím vyšší je, tím vyšší je rychlost řezu.

Plasmová svářečka

Plasmová svářečka funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku. Ten je za pomoci hnacího plynu tlačen do taveného materiálu. Proto je pro většinu materiálů vhodným plynem vzduch. Výhodami tohoto zařízení jsou nízká hmotnost, malé rozměry, vysoká kvalita řezu a přesnost, dále pak finanční úspora. Plasmová svářečka může mít univerzální využití – některé modely kombinují řezání i svařování materiálů.

Výběr plazmové svářečky není zvlášť složitý. Pokud hledáte jednoduché řešení, zvolte svářečku, která má zabudovaný kompresor. Zdroj vzduchu tak nebudete muset shánět samostatně.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.