8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Pražané si od dopravních komplikací oddechnou v listopadu

Mohlo by Vás zajímat

Hlavní město už od léta zažívá rekonstrukci a opravy zásadních dopravních staveb a komunikací. Právě proto je dnes situace v Praze na silnicích tak napjatá. Opravuje se třeba část magistrály a už od 20. srpna je omezen průjezd Wilsonovou ulicí ve směru od Holešovic a bude i nadále až do 17. listopadu.

více v článku...

Pražský magistrát pod palbou kritiky

Vedení Prahy se s ohledem na aktuální uzavírky musí vypořádat také s kritikou veřejnosti, že vše neprobíhá ideálním způsobem. Magistrát však trvá na tom, že práce probíhají koordinovaně s maximálním možným úsilím. Dle vedení města také v Praze probíhají pouze běžné nutné rekonstrukce, které nejsou většího rozsahu než v jiných letech a jsou rovnoměrně rozprostřeny po celém městě.

Také dopravní značení Praha nebere na lehkou váhu a veškeré objízdné trasy jsou přehledně a viditelně označeny, aby pomohly řidičům v plynulém průjezdu postiženými úseky. Vedení také upozorňuje na to, že dopravní infrastruktura v Praze byla:

  • Dlouhodobě ve špatném stavu
  • Mnoho oprav je nevyhnutelných

Z důvodu zanedbání oprav v minulých letech je dle vedení města potřeba brát na zřetel také skutečnost, že některé opravy jsou dnes již prakticky nevyhnutelné.

Aktuálně magistrát také neopravuje nic na hlavních komunikacích, kde působí výhradně ŘSD a také ministerstvo dopravy, které provádí opravy na pražském okruhu. Vliv magistrátu na tyto stavby a jejich průběh je tak omezený a opravy se neprovádějí z jeho rozhodnutí.

O listopadu se to zlepší

Město také slibuje, že všechny nutné opravy, které jsou v jeho kompetenci, skončí během listopadu. Od té doby se tak bude Pražanům zase lépe dýchat. Doteď se je potřeba stále spolehnout na dopravní značení vodorovné a svislé, které navede řidiče na správnou objízdnou trasu, projíždějí-li opravovaným úsekem. S jistotou však lze říci, že již brzy se v Praze dočkáme díky prováděným opravám lepšího stavu silnic.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.