10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Syrah je perfektní odrůda červeného vína z Francie. Kde se dá koupit?

Mohlo by Vás zajímat

Češi jsou celosvětově považovaní za národ pivařů a díky jižní Moravě vlastně i za národ vinařů. Není se tedy čemu divit, že spotřeba těchto dvou druhů alkoholu je v tuzemsku jedna z nejvyšších na světě. Na tom samozřejmě není nic špatného, protože sklenička dobrého červeného vína před spaním ještě nikoho nezabila. Pokud ovšem patříte mezi znalce a chcete-li ochutnat něco méně obvyklého, pak jednoznačně vyzkoušejte odrůdu Syrah.

více v článku...

Odkud Syrah pochází?

Odrůda Syrah původně pochází z Francie, kde se na místních slunečných svazích v severní části údolí Rhôny pěstuje dodnes. Jenomže tento specifický druh vinné révy byl natolik oblíbený, že se jeho pěstování rozšířilo i do dalších zemí. Typicky se jedná o Austrálii, Nový Zéland, Argentinu, Španělsko nebo Bulharsko. V České republice se odrůda Syrah bohužel nepěstuje, ale to vám nemůže zabránit v jejím ochutnání. Internet a e-shopy totiž v současné době umožňují koupi kvalitního vína přímo od místního vinaře.

Kde kvalitní víno nakoupit?

Patříte-li mezi znalce vína, pak určitě víte, že víno ze supermarketu za pár desítek korun a dokonalé víno od vinaře se spolu absolutně nedají srovnávat. To platí nejenom o běžných českých odrůdách, ale i o těch exotičtějších, k nimž se červené víno Syrah nepochybně řadí. Pokud byste jej chtěli ochutnat, pak zamiřte na stránky renomovaného elektronického obchodu, kde si v pestré nabídce červených vín určitě vyberete to svoje. Kvalitní bulharská vína určitě stojí za ochutnání.

V čem je odrůda Syrah jedinečná?

Syrah vyniká především svou specifickou chutí, kterou převyšuje všechny konkurenty v segmentu červených vín. Po napití ucítíte na chuťových pohárcích intenzivní chuť borůvek v kombinaci se švestkami a fialkami. Takovou kombinaci vůní a lesku v nápoji vám nenabídne žádné jiné víno. Velkým lákadlem je i aroma nápoje, v němž je cítit lehký nádech černého pepře, tabáku a červeného masa, s nímž se červené víno nejčastěji podává.

Chcete-li ochutnat perfektní bulharské víno, rozhodně se poohlédněte po odrůdě Syrah. Už po prvním doušku lahodného nápoje nebudete litovat, že jste se rozhodli vína z Bulharska vyzkoušet. 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.