14.1 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Výroba plastů aneb k čemu se hodí lisované plastové desky

Mohlo by Vás zajímat

Na plasty a obecně na výrobky z plastu dnes narazíme prakticky všude. Tento materiál se stal oblíbený pro výrobu čehokoliv do průmyslových provozů, stejně jako pomůcek do domácnosti. Hlavní výhodou plastu je totiž relativně malá hmotnost kombinovaná se slušnou tuhostí a odolností. Další devízou je snadná obrobitelnost a možnost zpracování, díky čemuž umožňuje výroba plastů vytvoření například lisovaných plastových desek. 

více v článku...

Z čeho se lisované desky vyrábí?

Výroba plastů se v některých společnostech specializuje na lisované plastové desky z polyetylenu. Poprvé byl tento materiál syntetizován už na počátku minulého století, ale k jeho masivnímu rozšíření došlo až v 50. letech. Na desky a plastové tyče se polyetylen používá především pro svou vysokou chemickou a teplotní odolnost. Bez větších problémů odolává agresivním kyselinám i zásadám až do teploty 80 °C, což je dostačující hodnota i v průmyslových provozech.

Na co lze lisované desky použít?

Lisované plastové desky se používají převážně v chemických provozech, protože právě zde se uplatní vysoká odolnost proti zásadám i kyselinám. Díky fyziologické nezávadnosti lze tyto polotovary využít také při konstrukci nádob na pitnou nebo odpadní vodu. Desky lze k sobě velice snadno svařovat, takže je možné vytvořit relativně složité konstrukce přesně splňující potřeby daného klienta. Plastové desky jsou dostupné ve dvou barevných variantách, konkrétně v černé a bílé. 

Jak je kontrolována kvalita?

Výroba plastových desek však musí neustále odpovídat specifickým požadavkům trhu. Firma specializující se na produkci polotovarů z plastu využívá v tomto ohledu dlouholetých zkušeností. Samozřejmostí je přizpůsobení se nejnovějším kvalitativním normám a certifikacím. Celý proces výroby je pečlivě kontrolován za využití moderních informačních technologií, čímž je zaručena vysoká bezpečnost produktů.

Lisované plastové desky mají na trhu celou řadu uplatnění. Měli byste je zakoupit pouze od renomovaného dodavatele, pro něhož je kvalita výrobků na prvním místě.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.