25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Zákoutí staré Prahy

Mohlo by Vás zajímat

Praha se svým počtem obyvatel blížící se k jednomu milion a třem stům tisícům a rozlože zhruba sedm set metrů čtverečných, nabízí mnoho poutavých míst a zábavy.

way

Kampa je jedním z nejromantičtějších a nejzajímavějších míst v Praze. Ostrov na řece Vltavě je oddělen od Malé Strany uměle vytvořenou strouhou nazývanou Čertovka. Skupinka domů s dávnou historií připomínají italské Benátky.

Střelecký ostrov nabízí krásný výhled na most Legií, Národní divadlo a Žofín. Toto místo v centru města je velmi bohatý na zeleň. Návštěvníkům poskytuje veřejný prostor a klid.

Půlkilometrový most, který spojuje Pankrác a Karlov, známý pro oblíbené místo sebevrahů a jedna z nejznámějších dopravních staveb v naší republice… Nuselský most. Procházka pod ním může mnohé přimět ke vzpomínkám a  myšlenkám – a ne jen proto, že zde z vlastního rozhodnutí, zahynulo velké množství lidí.

Karlův most je zahalen různými legendami a tajemstvím. Možná existují mosty mohutnější, starší, … ale žádný není tak nádherný.

Rozdělovací třída patří k zákoutím Prahy, které mnozí z nás neznají. Zde se natáčel seriál Záhada hlavolamu z rok 1969, ve kterém účinkují např. Ivan Vyskočil nebo Roman Skamene.

prague

Hanavský pavilon poskytne návštěvníkovi jeden z nejkrásnějších pohledů na historickou Prahu.

Letenské sady patří k rozsáhlým pražským parkům. Slouží k odpočinku, procházkám, sportovním aktivitám a poskytují krásný výhled na velkou část Prahy.

Rozkvetlý třešňový sad na Petříně láká zejména zamilované na prvního máje. Zajímavostí je, že skalnaté svahy jsou chráněnou přírodní památkou.

Stromovka (Královská obora) – tento historický park je zvláště chráněným územím. Park má co nabídnout. V jeho prostorách se nachází Planetárium.

Praha je město, které můžeme navštívit několikrát a stejně z něho budeme pořád okouzleni. Pohled na Prahu nás okouzlí v každém ročním období.

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.