10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Dřezová baterie znamená při dobrém výběru úsporu vody

Mohlo by Vás zajímat

Dřezová baterie je jednou ze základních součástí kuchyně, to se dá těžko vyvrátit. I když si pořídíte myčku nádobí, bez přívodu a odtoku vody se při vaření zkrátka neobejdete. Ale na druhou stranu, nic se nemá přehánět a voda by vám neměla v kuchyni téct zbytečně. Nemáte-li svůj vlastní zdroj, mohlo by se vám to prodražit. Jistě, určitě vám v tomto ohledu pomohou omezovače průtoku nebo třeba regulace splachování, ale hlavní efekt tkví právě v bateriích, včetně té kuchyňské. Pokud se tedy chystáte pro svůj dřez koupit novou, měli byste se zamyslet také nad tím, jestli se nedá na vodě něco málo ušetřit. Moderní dřezové baterie to totiž, alespoň částečně, umožňují.

více v článku...

Dřezová baterie zevnitř a zvenčí

Poměrně zásadní je pro úspory typ baterie, přesněji její vnější tvar. Srovnáme-li dva nejběžnější druhy, tedy pákovou a kohoutkovou, vyjde z tohoto duelu lépe právě páková baterie, protože se s ní snáze manipuluje. Průtok vody zastavíte prostým zatlačením ovládání dolů, což je daleko rychlejší než točit kohoutkem. Bez využití proteče mnohem méně vody. Navíc regulace teploty je v tomto případě taktéž výrazně snazší. U kohoutkových baterií ji upravujete otáčením kohoutků pro teplou a studenou a než dosáhnete ideální teploty, vyplýtváte hodně vody naprosto zbytečně. U druhé zmíněné varianty stačí natočit páku vlevo nebo vpravo. Uvnitř je totiž kartuš, která v závislosti na vašem pohybu mění tvar a řídí tak sama průtok teplé a studené vody. Dosažení požadované teploty je jednodušší a rychlejší. Ovšem pouze v případě, že je kartuš kvalitní, nejlépe mosazná. Levnější baterie je mají vyrobené z plastu, který se brzy zničí a celý proces pak trvá naopak déle.

Speciální baterie pro úsporu vody i peněz

Dnešní trh s bateriemi je navíc tak široký, že není problém na něm najít některé speciální modely, které znamenají někdy velmi výrazné úspory vody. Máme na mysli třeba kombinované senzorové baterie. Pokud je zaznamenán pohyb, spustí se voda s průtokem 5 litrů za minutu. To sice není moc, ale na opláchnutí rukou to bohatě stačí. Pákou pak můžete tok vody zvýšit, pokud chcete třeba naplnit hrnec na vaření. Ve světle těchto informací nám vycházejí moderní dřezové baterie mnohem výhodnější, než jejich starší varianty. Nesmíte totiž zapomenout, že dřez je v činnosti prakticky denně. Kdybyste při každém jeho použití zbytečně vyčerpali půl litru vody, za měsíc to bude velmi výrazný zásah do vaší peněženky. To už raději zainvestujte a kupte si novou, úspornou baterii, díky které ušetříte vodu i peníze. Vyplatí se to.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Profolio.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.