18.5 C
Prague
Pondělí, 27 září, 2021

Mohlo by Vás zajímat

Plánujete zakoupit novou akrylátovou vanu a zajímá vás, jak ji správně nainstalovat? My vám dnes sdělíme nejen postup instalace, ale také co je potřeba udělat po vyjmutí staré vany.

Vyjmutí staré vany

Demontáž staré původní vany je snadná a nezabere příliš času. Nejdříve je nutné vypnout přívod teplé a studené vody. Následně odmontujeme odpadový systém a rozbijeme obklad kolem vany. Starou vanu následně můžeme vyhodit a její místo připravit pro novou vanu. Podklad musí být srovnaný ve vodováze. Prostor zbavíme zbytků zdícího a stavebního materiálu, malty, prachu a lepidel.   

Instalace nové akrylátové vany

Při nákupu vany dbejte na to, aby byl její součástí i samonosný rám, v opačném případě je nutné tento rám kupovat spolu s vanou. Zvláště u rohové vany tvoří rám velkou část. Po nastavení výšky zkontrolujeme, zda je vana v rovině. Pokud není v naprosté rovině, je možné rovnosti docílit pomocí nastavitelných nožiček, které jsou opět nutností. Poté můžeme připojit odpadový systém dle přiloženého návodu od výrobce. Zda je odpad nainstalován správně zjistíme tak, že do vany napustíme vodu a poté ji vypustíme.  Během napouštění a vypouštění vody sledujeme, jestli vody nikde neuniká a těsnost je 100%. Vanový odpad musí být napojen na odpadní trubku pod spádem 2-3 cm. Spojovací trubku zkraťte dle potřeby. Nastavitelné nožičky již můžeme zabetonovat a necháme řádně zatvrdnout.

Obložení vany

Obezdění jako takové plní funkci tepelné izolace. Vanu můžeme obezdít buď ze sádrokartonové, nebo pórobetonové desky. Během obezdívání je nutné myslet i na revizní otvor, kde budeme umisťovat revizní dvířka.  Tyto dvířka jsou potřebná pro případné budoucí opravy odpadu apod. Nakonec následuje obložení obkladů, mozaiky apod. Po zaschnutí obkládaček je nutné pomocí silikonu utěsnit mezeru mezi obklady a vanou. K vaně se dá pořídit i krycí panel. Krycí panely jsou boční a čelní a jsou velmi snadno odnímatelné. V tomto případě si ale nebudete moci vybrat barvu, protože panely se zpravidla vyrábějí a dodávají v bílém odstínu. Pokud si nejste jistí, zda montáž a demontáž akrylátové vany zvládnete, určitě oslovte odborníka, který práci udělá za vás.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi či prodej družstevního bytu? Využijte atraktivní nabídky od FINEPU.