11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Královský koláč u PAULa

Mohlo by Vás zajímat

Tradice se zkrátka dodržovat musí. Po zdobení stromečku, nadílce dárků či bramborovém salátu, přichází další a tentokrát až z Francie. Jedná se o Královský koláč, který se v této zemi peče už mnoho let a oslavuje Tři krále.

Právě až do oslav Tří králů, tedy 6. ledna, bude v pekařství PAUL v nabídce právě tato tradiční pochoutka. Chuť jemných mandlí je jen jednou z věcí, které tato lahůdka ukrývá. Tou další, kterou byste asi nečekali, je ta, že uvnitř koláče je schovaná keramická figurka. Tu obdržíte při zakoupení koláče společně s papírovou korunou, kterou získá ten, který ve svém kousku figurku objeví. Ten pak, kromě toho, že se stane králem, bude mít celý rok štěstí.

Ve Francii si ovšem ne každý tuto zábavu může dopřát. Zajímavostí je, že ačkoli je Královský koláč podáván i v rezidenci francouzského prezidenta, figurka v něm není. Považovalo by se totiž za etiketou nepřípustné, aby v přítomnosti prezidenta byl korunován někdo králem. Vy si s tím ale hlavu dělat nemusíte a můžete si tento koláč užít například se svými přáteli. V nabídce je totiž i velká varianta, takže se dostane opravdu na všechny a užijete si mnoho zábavy. Pokud už máte po všech vánočních návštěvách chuť udělat si nějaký čas jen pro sebe i na vás se myslelo. Koláč se totiž prodává i v menší velikosti, na kterou určitě budete sami stačit.

Takže pokud se vám už sbíhají sliny při pomyšlení na jablečný či mandlový koláč a chcete si po tom předvánočním stresu užít zábavu, navštivte jakoukoliv pobočku pekařství PAUL. Po celé Praze jich najdete již dvacet!

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.