8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Krásný úsměv i po ztrátě zubu? Jde to!

Mohlo by Vás zajímat

Ztráta zubu představuje pro mnohé z nás noční můru. Díra v ústní dutina je nepříjemná nejen z estetického hlediska, ale může způsobovat i zdravotní komplikace a zhoršovat naši artikulaci. Náhrada ztraceného zubu přitom nikdy nebyla snazší. Díky nejmodernějším přístrojům a metodám zkušených stomatologů totiž můžeme svůj dokonalý úsměv získat zpět!

více v článku...

3 příčiny ztráty zubu

O zub nebo dokonce několik zubů můžeme přijít hned z několika důvodů. Některé můžeme ovlivnit více, jiné méně. Chrup můžeme například sami nenávratně poškodit nešetrným zacházením. Nikdy bychom proto zuby neměli používat k otevírání lahví, roztrhávání sáčku a podobně. Nejčastěji má ale ztrátu chrupu na svědomí paradontóza, tedy rozšířený zánět dásní. Té se dá ale také mnohdy předejít správnou dentální hygienou a včasnou návštěvou zubaře.

Nasaďte na zub korunku

Jestliže jsme přišli pouze o část zubu, ale kořen zůstal zdravý, je pro nás vhodnou náhradou korunka. Nasazení zubní korunky je méně invazivním zákrokem. Stomatolog ji nasadí pouze na kořen zbývajícího zubu, aniž by musel zbrousit zuby vedlejší.

Získejte nový kořen z titanu

Pokud nám chybí i zubní kořen, je na místě zvolit zubní implantát. Nahradí náš zub včetně kořenu. Na titanový kořen nám poté stomatologové nasadí keramickou korunku. Tato zubní náhrada nám umožní ten nejvyšší komfort a znovu vrátí ztracené sebevědomí. Na stomatologické klinice Mediestetik získáme špičkové zubní náhrady, které se přizpůsobí naší ústní dutině. Pomocí 3D modelace je totiž vytváří přímo v pražské ordinaci stomatologický robot CEREC®. Systém je nejen velice precizní, ale i efektivní a pohodlný. Náhradu totiž zvládne robot vyrobit během jedné návštěvy ihned po naskenování našich úst! Zubní můstek je v tomto případě méně vhodnou variantou, ale záleží na aktuálním stavu.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.