0.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023

Madeira láká na svou přírodu. Co zde konkrétně navštívit?

Mohlo by Vás zajímat

I když zájezd na Kostariku se zdá být jako trefa do černého při výběru příští dovolené, nechcete raději vsadit na trochu jinou, stejně krásnou přírodu, za kterou byste nemuseli letět půl dne? Madeira každým rokem láká na své přírodní krásy. Pokud se sem vydáte mimo hlavní turistickou sezonu, nabídnou se vám úkazy prakticky bez lidí – čili ideální scénář, nemyslíte?

více v článku...

Vzhůru na Červený vrch

Na Madeiře můžete navštívit řadu krásných přírodních úkazů, k nimž patří i takzvaný Červený vrch. V destinaci se však spíše setkáte s názvem „Pivo Ruivo”. Mluvíme o třetí nejvyšší hoře Portugalska a zároveň také o nejvyšším vrcholu celé Madeiry.

Pokud se dostanete až nahoru, můžete se na okolní vrchy a přírodu podívat z kamenné vyhlídkové plošiny. A i když se vrchol velice často nachází v okupaci mraky, přesto bude výsledný pohled skutečně fascinující.

Machico pro řádný odpočinek

Přijeli jste si na Madeiru spíše odpočinout od každodenních starostí? Pak vám učaruje spíše jedno z nejznámějších zdejších letovisek, kterým je Machico. V současné době označujeme místo za hlavní centrum turistiky, které je však mimo hlavní turistickou sezonu prakticky prázdné. A společně s ním i místní obchody, bary, restaurace nebo krámky se suvenýry.

Místní pláž je turisty nejvyhledávanější a je rozdělená do dvou částí. Zatímco jedna je pokrytá oblázky, druhou zdobí jemný písek.

Maják Ponta do Pargo jako nejzápadnější bod Madeiry

Chcete se dostat až na samotný západ Madeiry? Dobrá tedy. Zamiřte k majáku Ponta do Pargo, který leží ve stejnojmenné vesničce. A ano, hádáte správně, jedná se o nejzápadnější bod celé destinace.

Kolem dokola je krásná, obdivuhodná příroda tvořená hlavně zelení. Svažuje se do hor přes zemědělskou oblast pastvin a hluboké rokliny.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.