11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Opravy alu disků dnes dokáží téměř nemožné

Mohlo by Vás zajímat

Stav našich silnic rozhodně není dobrý, místy je dokonce katastrofální. Hodně se to projeví v zimě a také po zimě, kdy vjet do nějakého výmolu rozhodně není žádný problém. Štěrk, posypová sůl se zbytky sněhu, kameny a díry, to je denní realita, se kterou se motoristé musí potýkat a jejich plechoví miláčkové trpí. Toto společně s kamiony, hustotou provozu a nedostatkem financí na opravy jsou příčinami, proč není vzácné poškození disků kol, a to u aut i motorek. Jakmile ho objevíme, začneme se poohlížet po opravách alu disků. Na koho se obrátit? Třeba na icarauto.cz.

Opravy
Opravy alu disků

více v článku...

Nejprve se zjistí rozsah poškození

Hliníkové disky slouží k ochraně kol a jsou zároveň designovým prvkem. Jejich lehká konstrukce je praktická, nicméně také náchylná k poškození. Jak probíhají opravy alu disků? V první řadě se z ráfku sundá pneumatika, zpřístupní se celá plocha a prozkoumá, jak dalekosáhlé poškození je. Možná se vám bude zdát, že s tak velkou deformací už nic dělat nepůjde, ale chyba lávky. Dnešní technologie jsou tak daleko, že vám bude přecházet zrak. Rozhodně je levnější nechat alu kolo opravit než kupovat nové.

Speciální stroje pro vyrovnání ráfků a svařování

V 90% případů jsou opravy alu disků možné a ani výrazné deformace nevadí. V icarauto mají speciální stroje, které si s tím poradí. Nejprve se disk vyrovná, a to na stroji, který jej rotačním pohybem opět uvede do kulaté podoby. Po narovnání se zkoumá, zda se v místě, které se srovnávalo, nevytvořila nějaká prasklina. Pokud kus ráfku chybí, je třeba nahradit jej novým. Při opravě disků není neobvyklé kus zkrátka přivařit, i když nejde o nic snadného, protože hliník se svařuje obtížně.

Na závěr nový lak

Mnohdy se stane, že se disk nijak nezdeformuje, ale začne se odlupovat lak a vzniká koroze. Agresivní posypová sůl dokáže postupem času napáchat škody i na ráfku, který byl důkladně ošetřen. Disk se pak musí starého laku zbavit a opraví se nerovnosti. Poté se ráfek znovu nalakuje, přičemž můžete zvolit jinou barvu laku, než předtím, vyleštit lemy, zkrátka opravy alu disků jsou příležitostí, jak trochu pozměnit vzhled kol a tím i celého vašeho vozu.

Pneuservis Icarauto

 

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

2 KOMENTÁŘE

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.