8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Pitný režim v zimě? Pražané hazardují se zdravím

Mohlo by Vás zajímat

V zimě máme potřebu pít tekutiny pocitově sníženou. Nebezpečí dehydratace ovšem nemizí ani v mrazivých dnech.  Lidé by si proto měli dávat zvýšení pozor na pití nealkoholických tekutin. Svařené víno totiž sice parádně zahřeje, ale tyto nápoje rovněž způsobují odvodnění orgasnismu.

Ačkoliv aktuálně hlavní město České republiky třaskavými mrazy rozhodně netrpí, dlouhodobé předpovědi předpovídají na konec ledna a začátek února znatelné ochlazení. A právě to je podle mnoha lékařů příčinou, že lidé zapomínají na dostatečný příjem vody. V zimě je totiž pocit žízně logicky nižší než v parném létě, podceňovat hydrataci se ovšem nevyplácí.

Podle průzkumů několika nezávislých agentur dodržuje pitný režim pouze čtvrtina všech lidí. Pražané tak častokrát nevědomky hazardují jako v loterii se svým zdravím. Rozhodně by bylo chybou celou věc bagatelizovat. Lékaři totiž varují, že nedodržování pitného režimu může vést k totálnímu kolapsu a zničení celého organismu.

————————————————————————————————————

TIP: Velká sbírka her v Malina Casino

————————————————————————————————————

Pití tekutin v Praze zanedbávají nejvíce osoby, které jsou v mladém věku a chodí do zaměstání. Ti podle dosavadních výzkumů patří do nejvíce rizikové skupiny. V pracovním shonu se totiž potřeba pít vytrácí zrovna jako při pobytu v mrazivém počasí.

Nejohroženější skupinou jsou pak nejrůznější spekulanti na burzách a zapomínat nesmíme ani na obchodníky a burzy s populárními kryptoměnami. Nepravidelná pracovní doba společně s vysokým pracovním nasazením jsou nejčastějšími důvody proč Pražané pijí málo tekutin.

V poslední době se ovšem se špatnou životosprávou a s tím i spojenou nedostatečnou hydratací potýkají i malé děti, které tráví dny a častokrát i noci hraním počítačových her. Právě děti jsou na odvodnění organismu obvzláště citlivé. Jejich rodiče by tak neměli ponechávat nic náhodě a pitný režim svých ratolestí vždy kontrolovat.

Jak poznat, že se blíží nebezpečná  dehydratace i  v zimě?

Nedostatek vody v organismu člověka se projevuje hned několika způsoby. Pravidelně by měl člověk vypít 1,5-3 litry tekutin. Vždy záleží na celkově tělesné konstituci. Nedostatek vody v těle signalizuje většinou bolest hlavy a únava, která nemá racionální vysvětlení. Poměrně neznámým, ale dostatečně průkazným faktorem, je i zvýšení chuť na sladké.

Lidské tělo totiž při zátěži v dehydratovaném spotřebovává glykogen mnohem rychleji a jeho zásoby tak vyčerpáme mnohem rychleji. Z toho vyplývá neodolatelná chuť na sladké. To následně vede i ke zvyšování váhy a dalšímu nezdravému stravování.

Dalším indikátorem nedostatku tekutin v těle může být i náhlé zhoršení nálady. Zapomínat nesmíme ani na syndrom takzvaného „zamlženého mozku“. Malé mozkové cévy totiž velice rychle upozorňují na dehydrataci.  Vaše tělo zkrátka na nedostatek vody bude vždy nějakým způsobem reagovat. Správný přijem tekutin by proto měl být součástí zdravého životního stylu.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.