10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Praha a její zákoutí

Mohlo by Vás zajímat

více v článku...

Praha nabízí spoustu krásných míst

Praha, matka měst, ročně přiláká miliony turistů. Jsou to zejména nesčetné památky a historické jádro města, které turisty lákají. Praha je pátým nejnavštěvovanějším městem Evropy (před ní je Londýn, Paříž, Istanbul a Řím).

Co nám tedy Praha může nabídnout a která místa patří k těm nejvýznamnějším? Jednoznačnou dominantou Prahy číslo jedna je Pražský hrad. V tom má nyní sídlo prezident republiky, odedávna byl však sídlem českých vládců. Ze zahrad, které Hrad obklopují, se můžete kochat výhledy na centrum města. V komplexu se nachází mnoho budov, například Katedrála sv. Víta. Při svých toulkách kolem Pražského hradu zajisté oceníte překrásnou architekturu všech staveb.

Praha se ztracenými uličkami
Praha se ztracenými uličkami

Mezi další místa, která byste neměli při návštěvě Prahy opomenout, patří Karlův most. Tento most, jehož stavba započala ve 14. století, je nejstarším dochovaným mostem v metropoli. Klene se přes řeku Vltavu a propojuje tak Malou Stranu a Staré Město. Z Karlova mostu se můžete kochat pohledem na již zmiňovaný Pražský hrad či na Staroměstskou mosteckou věž. Všechna tato místa patří ke stavbám vybudovaným gotickým stavitelem Petrem Parléřem.

Návštěva Prahy stojí za to

Na břehu Vltavy si nenechte ujít pohled na skvostné Národní divadlo. Tato stavba má velmi známou historii. Divadlo bylo otevřeno v červnu roku 1881, aby o dva měsíce později vyhořelo. Obnoveno bylo až v roce 1883.

Praha

Nad pravým břehem řeky Vltavy se na skále tyčí Vyšehrad. Do poloviny 12. století sloužil jako sídlo českých panovníků, kteří se ale později usídlili na Pražském hradě. V okolí Vyšehradu najdete několik významných památek, jako je rotunda sv. Martina či chrám sv. Petra a Pavla. Dále se zde nachází hřbitov, na kterém je pohřbeno několik významných osobností, například spisovatelé Svatopluk Čech či Božena Němcová.

Praha je pro romantiky

Turisty pochopitelně láká i nejstarší náměstí historického centra Prahy – a tím je Staroměstské náměstí. Středu náměstí dominuje socha Jana Husa. Nachází se zde rovněž Staroměstská radnice se světově proslulým orlojem.

Praha nabízí spoustu krásných míst, kam se vydat. Můžeme zmínit ještě Chrám sv. Mikuláše, Trojský zámek, Petřínskou rozhlednu, Strahovský klášter, Betlémskou kapli, Valdštejnský palác či Staronovou synagogu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu  

Aktualitycz.cz

PressWeb.4fan.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.