25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Proboha! Na notebooku mi nefunguje klávesnice… Co s tím?

Mohlo by Vás zajímat

Pro běžného uživatele je porucha notebooku nepříjemná záležitost. Obvykle se tak stane bez předchozího upozornění a příčina není na první pohled zřejmá. Ale co si počít v případě, kdy vás zradí klávesnice? V prvé řadě nepropadejte panice – s trochou štěstí problém vyřešíte sami, bez pomoci servisního technika. Praktické tipy najdete v tomto manuálu, který jsme pro vás připravili společně s odborníky ze Servisního centra ABAX.

více v článku...

Binec může dělat binec

Ruku na srdce – opravdu nikdy nad klávesnicí nesvačíte? Možná se do ní dostaly drobky či jiné nečistoty. Zbavíte se jich tak, že notebook opatrně obrátíte a binec vysypete. Pozor – rozhodně s ním netřeste ani o nic neklepejte… A zapomeňte na velký vysavač – mnohem šetrnější je stlačený vzduch, který seženete ve většině IT prodejen (stojí cca 50 – 100 Kč). Popřípadě malý vysavač určený přímo na čištění klávesnice.

Často pomůže restart

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen to, že „všemocný“ restart vyřeší i zdánlivě neřešitelné problémy. HP servis Plzeň se s podobnými případy setkává s železnou pravidelností. K technikům se dostanou notebooky, které skutečně stačí pouze restartovat – systém svépomocí opraví případné chyby a klávesnice začne fungovat, jako by se nic nestalo.

Chyba v ovladačích

Mezi časté příčiny poruch klávesnice patří chybný ovladač. Může být zastaralý, případně z neznámého důvodu (tzn., podaří se vám ho odinstalovat, aniž byste to zaznamenali) zcela chybí. Instalace nových, aktuálních ovladačů klávesnice přitom není vůbec složitá. V rozhraní Windows můžete stav zařízení zkontrolovat přes Ovládací panel → Správce zařízení → Klávesnice.

Nepomohla vám žádná z výše uvedených rad? Pak vám nezbude, než se obrátit na odborníky. Třeba na ty z ABAXu, kteří opravy notebooků realizují rychle a velmi levně. Mimo jiné i proto, že nakupují náhradní díly pro notebooky HP a další značky od světových distributorů a výrobců.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.