10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Škoda byla v roce 2017 nejúspěšnější za celou svou historii

Mohlo by Vás zajímat

Mladoboleslavské značce se v posledních letech očividně velmi daří. Vloni však automobilka zaznamenala vůbec nejúspěšnější rok za celou svou historii. Nejprodávanějším modelem je Octavia a nejvíce kupců českých vozů pochází z Číny.

Ze statistik zveřejněných automobilkou Škoda lze vyčíst, že zájem o česká auta v posledních letech roste. V roce 2017 zaznamenala rekord. Poslední čtyři roky prodala vždy více než milion vozů a vloni počet prodaných automobilů činil 1 200 500, což je o několik desítek více než v roce 2016. Tehdy se prodalo 1 126 500 vozů.

Celosvětově se těší největší oblibě model Octavia. V roce 2017 ho následovaly vozy Rapid, Fabia a Superb. Špatně si nevedou ani SUV Kodiaq a jeho menší bráška Karoq. Na opačném konci žebříčku se umístilo malé auto Citigo, u kterého Škoda zaznamenala pokles prodeje o 8,8 procenta.


Celosvětový nárůst prodeje činil 6,6 procenta oproti roku 2016. Trend zaznamenal také renomovaný prodejce a Škoda autoservis Autotrio. V minulém roce si zde zakoupilo vůz více lidí než v minulosti.

Z každoročního srovnávání statistik je patrné, že automobilce prospělo spojení s koncernem Volkswagen v roce 1991. Od té doby vzrostlá produkce automobilů sedminásobně. Momentálně je v portfoliu sedm modelů a více než čtyři desítky modelových variant.

Mladoboleslavská automobilka disponuje výrobním závodem v Mladé Boleslavi a několika dalšími výrobnami – ve Vrchlabí a Kvasinách. Škodovky se však vyrábí také v některých světových závodech koncernu Volkswagen či ve spolupráci s místními partnery. Sjíždí z výrobních linek v Číně, Rusku, Indii, na Slovensku a v dalších zemích.

Nejvíce vozů Škoda se prodalo v Číně. Z koláče prodeje ukousla 325 000 aut. Na český trh připadlo 95 000 automobilů. Nejvíce vozů putovalo k majitelům s bydlištěm v hlavním městě. Češi nedají na Škodovky dopustit a pochvalují si zejména spolehlivost. Servis Škoda v Praze potvrdil, že nové i ojeté vozy skutečně patří k těm spolehlivějším.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.