8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Uvažujete, že rozjedete vlastní podnikání v oboru e-commerce?

Mohlo by Vás zajímat

Chtěli byste mít vlastní e-shop? Vše si předem promyslete. Existuje totiž několik mýtů kolem e-shopařů:

  • Mají spoustu času. To je velký omyl, minimálně v prvním roce se připravte na velký zápřah. První měsíce určitě prověří vaši vytrvalost a chuť do podnikání.
  • Nemusíte se tolik bavit s lidmi. Opět si toto nemyslete. Lidé s vámi často budou chtít komunikovat a ptát se. Často stále dokola na tu samou věc. Na velikost, upřesnění barvy, rozměrů zboží, kvality, data doručení… Tahle činnost zkrátka není pro úplné introverty.
  • Vedení e-shopu zvládne každý. Jako provozovatel internetového obchodu budete muset umět jednat s lidmi a vyznat se v on-line marketingu. Mrkněte se na stránky Můj první e-shop, kde je spousta základních informací od odborníků.

více v článku...

Co v e-shopu nabízet

Možná to už víte. Určitě byste měli nabízet zboží, kterému rozumíte a budete moci svým zákazníkům poradit. Osobně bych se snažila vyhnout také zboží, které prodává každý. Například velké e-shopy, protože jejich cenová politika vás vytlačí.

Snažte se najít něco, co na českém trhu chybí, nebo je málo rozšířené. Hledejte při svých cestách, zkuste navštívit zahraniční stránky nebo blogy, kde najdete, co je v Americe zrovna in. Ať máte náskok.

Založení e-shopu

Rozjet e-shop už je v dnešní době záležitost na pár kliků. Nemusíte umět programovat, nemusíte si ani programátory platit. E-shop si snadno pronajmete. Určitě doporučuji pronájem těm, co nechtějí investovat desítky tisíc do programátorů. Pronájem e-shopu vám ušetří i váš čas, který byste strávili přemýšlením, co všechno by měl váš e-shop umět, jak by měl vypadat. Jakmile byste si e-shop řešili sami bez pomoci týmu odborníků, určitě na něco zapomenete a investice by se dále navýšila.

Zkuste Shoptet, který je u e-shopařů populární. Vyberete si z několika moderních šablon, všechno budete mít připravené ke spuštění. Benefitem je fungující zákaznická podpora a neustále zlepšování podle současných trendů. Do 10 položek nabízí verzi zdarma, určitě doporučuji si celé řešení vyzkoušet během 30 dní.

Elektronická evidence tržeb

Pravděpodobně ano, jestli nechcete svým zákazníkům nabízet pouze platbu předem nebo dobírku. I na to většina řešení myslí, Shoptet svým zákazníkům nabízí řešení elektronické evidence automaticky. Propojení s EET je nejjednodušší, jaké bylo možné připravit. Jen vložíte do administrace obchodu svůj vygenerovaný EET certifikát, o vše ostatní už se postará systém za vás.

E-shopy v roce 2016

Zajímá vás, jak si vedly e-shopy v roce 2016? Jaké typy plateb zákazníci preferují? Jakou sumu za rok zákazníci dohromady na internetu utratili? Podívejte se na přehlednou infografiku od společnosti Shoptet a Zbozi.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Žena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

 

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.