7.1 C
Prague
Pátek, 3 února, 2023

Vysmějte se zlodějům – chraňte efektivně svůj dům

Mohlo by Vás zajímat

Po těžkém dni se vracíte domů z práce, vyzvednete děti ve škole nebo školce a těšíte se na odpočinek a běžnou rodinnou rutinu. Blížíte se ke svému domu a vidíte, že okno u kuchyně je otevřené, i když jste si jisti, že jste ho ráno zavírali. Po odemknutí dveří se s vámi zatočí svět, protože všude po domě jsou vytahané zásuvky, vyházené věci ze skříní a z obýváku zmizela drahá televize, notebook a po důkladné kontrole zjistíte, že šperky i uschovaná hotovost jsou také fuč. Navštívili vás zloději.

Pražská zákoutí mají lupiči rádi

Není náhodou, že v Praze se zlodějům daří. Veliká koncentrace lidí, domů, bytů a k tomu vysoká anonymita jsou faktorem, který nahrává lupičům k nepozorovanému vloupání do objektů. Mezi lednem 2017 a 2018 bylo podle policejních statistik, které vyhodnotila bezpečnostní agentura TOP Security, na území Prahy nahlášeno 5316 případů krádeží vloupáním. Z toho bylo objasněno jen 457 případů a dodatečně dalších 428 případů. U zbylých 4 431 vloupaček se nepodařilo pachatele dopadnout. Tito zlodějíčci tak vesele loupí dál a do jejich hledáčku se může dostat i váš dům. Pokud tedy bydlíte v Praze, myslete na efektivní zabezpečení domu.


Chcete mít jistotu? Najděte to nejvhodnější pojištění nemovitosti a nenechte nic náhodě!


Zámky, kamery i alarmy spolehlivě ochrání celý dům

Svěřit svůj dům do rukou odborné bezpečnostní agentury, která ušije ochranný systém přesně na míru vaší nemovitosti, je nejlepším krokem k tomu, jak ochránit majetek i rodinu. Zabezpečit dům lze v několika úrovních, které dohromady vytvářejí účinnou překážku pro nezvané hosty.

  1. Mechanické zábranné systémy – jejich úkolem je znesnadnit vstup na pozemek nebo do objektu. Brány, závory, bezpečnostní dveře a okna, speciální skla, ochrana pomocí mříží, kování, zamykacích systémů, cylindrických vložek, různých řetízků a rolet patří mezi překážky, které musí zloděj překonat buď fyzicky nebo s pomocí nástrojů, což znamená čas navíc, kdy lupiče může někdo zahlédnout a vloupání nahlásit.
  2. Elektronické zabezpečovací systémy – jde o systémy monitorující pohyb vně i uvnitř objektu. Čidla a senzory pohybu jsou napojena na sirénu nebo rovnou zašlou SMS s upozorněním na váš mobilní telefon. Rozšíření o senzory detekující tříštění skla, únik plynu nebo kouře, napojení na ovládání garážových vrat, světel a topení v domě, připojení ke kamerovému systému nebo pultu centrální ochrany (PCO) zvýší jak komfort bydlení v rámci domácí automatizace, tak úroveň zabezpečení.
  3. Kamerové systémy – sledovat, co se děje u vás doma, mezitím co jste v práci nebo se vám jednoduše nechce vstávat z pohodlného gauče, můžete díky kamerám s chytrou analýzou obrazu, nočním přísvitem i mluvícím kamerám, které upozorní nezvané návštěvníky na to, že jsou sledováni. Vy si pak prostřednictvím mobilního telefonu můžete pustit jak živý obraz, tak záznam z těchto chytrých kamer.
  4. Přístupové a identifikační systémy – umožňují vstup jen těm, kteří mají oprávnění. Chytré zámky vpustí na pozemek nebo do domu jen toho, kdo vlastní speciální klíčenku, identifikační kartu, prokáže se otiskem prstu nebo zadáním kódu na klávesnici, případně přes mobilní telefon.

I váš byt si zaslouží kvalitní zabezpečení

Nejen dům lze opatřit ochrannými prvky. V Praze, kde je veliká koncentrace paneláků, můžete zabezpečení bytu vyřešit podobně jako u domu. Zabezpečení bytu v Praze můžete vyřešit například pořízením ekonomického setu, který není nákladný, a přitom odvede dobrou práci. Set obsahuje GSM modul pro přenos zpráv. Informuje o stavu systému nebo rovnou vyšle poplach na připojený pult centrální ochrany, případně na 4 vybrané mobilní telefony. Celý set vás vyjde na 9700 Kč a k dispozici máte 1x ústřednu, 1x ovládací panel, 2x klíčenku pro ovládání, 1x bezdrátový dveřní kontakt a 1x bezdrátové pohybové čidlo. Systém samozřejmě můžete doplnit o další zabezpečovací prvky.

Se zabezpečovacími systémy ušetříte na pojištění

Pokud vsadíte na odbornou montáž zabezpečovacích zařízení, zvýšíte nejen ochranu svého domu nebo bytu, ale zároveň získáte výhodnější pojištění domácnosti. Abyste v případě vloupání a odcizení majetku dosáhli na plné pojistné plnění, musí být zabezpečení domácnosti v dostatečné nebo vyšší míře, kterou stanovuje konkrétní pojišťovna. Pro instalaci prověřených systémů kontaktujte bezpečnostní agenturu TOP Security, kde vám zdarma do 24 hodin navrhnou ideální systém přesně pro vaše potřeby a v případě nejasností vám rádi vysvětlí výhody konkrétních bezpečnostních zařízení.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.